Zažij krásu Islandu

Ve spolupráci s mým kamarádem a fotografem Dušanem Kolibou a Bivaq – adventure gang jsme vymysleli krásnou foto expedici na jeden úžasný kout planety!

Pojeďte s námi Island! Budete mít možnost navštívit spoustu známých i méně známých míst. Vzhledem ke vzrůstajícímu počtu turistů na tomto ostrově není na co čekat! Poznáte proč se tomuto ostrovu říká země ohně a ledu.

Termín: 4. – 17.8.2018
Doprava: letecky
Ubytování: stany
Průvodci: Dušan Koliba, Vlastimil Vojáček
Cena: 14500,-

Jak bude expedice probíhat?

Hlavním cílem expedice je fotografování. Vše přizpůsobíme tomu, aby jste si domů přivezli co nejkrásnější záběry. Dva lektoři vám budou k dispozici doslova 24 hodin denně. Dostanete tak spoustu rad a tipů jak lépe komponovat, exponovat a zacházet s fotografickou technikou.

Nečekejte však přesně na minutu nalinkovaný zájezd. Čekejte hlavně pohodu, spousta míst se nachází nedaleko od sebe a dá se jich stihnout několik v jednom dni. Spát budeme pod stanem pokud možno v kempech. Většina z nich má zázemí na velmi slušné úrovni. Stravovat se budeme primárně vařením z vlastních zásob.

Objedeme celý Island po světoznámé Route 1. Vydáme se na trek na místa s jedněmi z nejkrásnějších treků na planetě do Duhových hor. Vykoupeme se v geotermálních jezírkách, budeme okouzleni nekonečným množstvím krásných vodopádů. Podrobně prozkoumáme krásy jižního pobřeží Islandu. Vystoupáme na sopečné krátery. Spatříme ledovcové splazy největšího islandského ledovce Vatnajökull. Navštívíme nejmohutnější evropský vodopád Detifoss a jeho okolí. Objedeme poloostrov Snaefellsness, kde se zastavíme třeba u ikonické hory Kirkjufell. Čeká nás také okružní jízda po Golden Circle, kde se nachází nemalé množství divů přírody. Jeden či dva dny strávíme v hlavním městě Reykjavík.

 

Podrobný plán toho, co všechno uvidíte naleznete ZDE.

 

Co vzít s sebou

Buďte připraveni na vše! Během čtvrt hodiny lze na Islandu zažít všechna roční období. Ale nebojte, pokud budete mít správné vybavení, bez problémů si Island užijete.

 

 • doporučujeme nepromokavou bundu a kalhoty, teplou bundu (např. péřovku). Funkční oblečení, termoprádlo. Dobré nepromokavé boty (pohorky na lehký trekking).
 • teplý spacák, třísezonní, v noci se budou teploty pohybovat mezi 0 – 10°C
 • kvalitní stan (islandský vítr jej prověří)
 • plavky! Budeme se koupat v geotermálních jezírkách
 • platební kartu, hotovost není takřka potřeba, i nejmenší položky uprostřed divočiny lze platit kartou.

 

Fotografickou výbavu

 • fotoaparát s možností manuálního nastavení expozice a clony (zrcadlovka, bezrcadlovka), ideálně i několik výměnných objektivů s rozsahem od širokoúhlého po teleobjektiv
 • stativ
 • šedý neutrální filtr neboli ND filtr pro focení vodopádů dlouhými časy, klidně více filtrů o optické hustotě od ND16 po ND1024
 • zásobu paměťových karet a baterek, Island je opravdu fotogenický, foťák nedáte z ruky!

Orientační ceny:

 • přímý zpáteční let do Reykjavíku od 6000 Kč
 • auto 4WD do 10 000 Kč/osoba/celý pobyt
 • benzín/nafta od 40 Kč/l
 • jídlo v restauraci od 350 Kč
 • pivo v restauraci 150-200 Kč
 • pivo v plechovce 60-90 Kč
 • chléb dle typu od 30-100 Kč
 • sýr od 200 Kč
 • ubytování hostel 800 Kč/osoba/noc (zřejmě využijeme v Reykjavíku na 1 nebo 2 noci)

 

 

Co můžete čekat od vašich průvodců a lektorů? Vlastimil Vojáček a Dušan Koliba jsou dva přátelé, fotografové, kteří patří mezi zakladatele spolku Fotoklub Břeclav. Oba se fotografii věnují spoustu let. Žánrově se nijak neomezují. Krajinářská a cestovatelská fotografie ale v jejich tvorbě dominuje. Island navštívili již několikrát a všechna z výše uvedených top míst sami navštívili.

 

Mgr. Vlastimil Vojáček, Ph. D.

https://www.facebook.com/fotovojacek

Vystudoval obor Astronomie a Astrofyzika na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Dnes pracuje pro Astronomický ústav Akademie věd. Fotografii se věnuje zhruba patnáct let. Své znalosti o fotografii předává pravidelné, ať už v rámci Fotoklubu Břeclav nebo individuálně. Fotografický záběr má úctyhodný – od krajinářské fotografie, přes astrofotografii, koncertní fotografii až po reportážní, svatební a portrétní fotografii. Čekejte hluboké technické znalosti foto techniky, postprocesu a kompoziční jistotu.

Dušan Koliba

Fotografii se věnuje deset let. Jeho doménou je krajinářská, cestovatelská a abstraktní fotografie. Ať už cestuje letadlem, autem nebo v obytné dodávce, vždy má fotoaparát při sobě. Jeho fotografické vidění světa mu umožňuje spatřit to, čeho si jiní nevšimnou. Snaha o netradiční záběry a hledání abstrakce v přírodních útvarech je přesně to, co jej vyvyšuje vysoko nad fotografický průměr.

 

Jak se přihlásit?

Momentálně se lze závazně přihlašovat přímo přes Facebook Bivaq – adventure gang, stačí napsat zprávu. Není ale problém se ozvat přímo mně, ať už přes email, Facebook či telefon.

 

error: Content is protected !!