img_0266bwwebsmall
Vlastimil Vojáček (*1984)

 

 

Děkuji za Vaši návštěvu mých stránek.

neviditelny text

Jsem fotograf amatér, fotografie je ale jedním z mých hlavních koníčků. Nejraději se realizuji v krajinářské fotografii a to jak z mého rodného kraje, Jižní Moravy, tak z míst kde se často nacházím, což je v současné době Praha a její okolí, zejména městečko Ondřejov. Rád cestuji a vždy se snažím ze svých cest pořídit zajímavé fotografie. Jakožto milovník hudby si již nedokážu představit návštěvu koncertu bez fotoaparátu.

V roce 2013 jsem také stál u vzniku Fotoklubu Břeclav, jehož členem jsem dodnes.

neviditelny text

Podařilo se mi vystudovat Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze a to obor Astronomie-astrofyzika. Moje pokusy s astrofotografií jsou tedy logickým spojením mého dalšího koníčku, astronomie, s fotografií. V současné době pokračuji v doktorském studiu astronomie – mým zaměřením jsou meteory.

neviditelny text

Jak je ovšem vidět z mého portfolia, nebráním se i jiným fotografickým oborům. Rád se učím novým věcem a také proto mě fotografie pořád fascinuje, neustále mě nutí se zlepšovat a posouvat se dál, dívat se na svět jiným pohledem, vychutnat si sílu okamžiku.

neviditelny text

Moje první pokusy s focením začaly někdy po roce 2000 s rodinným kinofilmovým Zenitem, krátce na to jsem si začal soustavně půjčovat kamarádův první digitální fotoaparát, kompakt Canon. V roce 2004 pořídili rodiče Panasonic Lumix, EVF zrcadlovku, a moje fotografické snažení propuklo naplno. Po několika letech mi ale již tento foťák přestal dostačovat, koupil jsem si tedy v roce 2010 první zrcadlovku, Canon 550D, s kterou fotím dodnes.

neviditelny text

Za sebou mám i několik výstav. Pokud by se Vám některé fotografie líbily natolik, že byste je chtěli mít doma, v kanceláři, kdekoliv, budu velmi potěšen, stačí mě zkontaktovat a určitě se na tisku domluvíme.

neviditelny text

Moji nejauktálnější tvorbu můžete sledovat na Facebooku, a to ZDE .

neviditelny text

Přehled mých koncertních fotoreportů pro internetový magazín Full Moon Zine naleznete ZDE .

neviditelny text

Na YouTube nahrávám poměrně velké množství materiálu, sledujte TADY .

neviditelny text

Budu rád za Vaši jakoukoliv odezvu, pochvalu či kritiku. Ať již v kontaktním formuláři či v guestbooku. Ještě jednou děkuji za Váš čas strávený nad mými fotografiemi.

neviditelny text

Vlastimil Vojáček

 

Reference/spolupráce:

Fotoklub Břeclav

PiCrew

Full Moon Magazine

Piksla Břeclav

Scrape Sound Inc.

Silver Rocket

Please the Trees

Astronomický ústav Akademie věd ČR